Svět podvodní přírody je neobyčejně mnohotvárný a inspirující, nespecializuji se proto jen na jednu jeho oblast. Mým oblíbeným tématem je interakce člověka s vodním prostředím. Při fotografování spolupracuji nejen s přístrojovými potápěči, ale i s freedivery v čele se světovým rekordmanem Martinem Štěpánkem, nebo třeba s akvabelami. Další oblastí, která mi přináší uspokojení, je spolupráce s potápěčskými základnami a turistickými centrálami na prezentaci jejich destinací. Je pro mě výzvou přivážet dobré snímky i z míst, kam se jiní s fotoaparátem moc nehrnou. Dokument mě nepřitahuje, mým cílem je, aby mé snímky v sobě obsahovaly onu nepostižitelnou kvalitu, kterou se obraz odlišuje od snímku dokumentárního.
Jak řekl jeden africký ochránce přírody, lidé chrání jen to, co znají. Prostřednictvím mých snímků mohou lidé podvodní přírodu poznávat. To dává mé práci další rozměr...
Potápět jsem se začal v roce 1994, fotografovat pod vodou o dva roky později. Dnes mi fotografie a články vycházejí v časopisech, novinách, knihách, publikuji i v zahraničí. Účastním se expedic potápěčských časopisů, jsem zván jako fotograf na různá místa. Mé snímky jsou k vidění na webu National Geographic, na stránkách webů věnovaných potápění a freedivingu, na stránkách potápěčských základen, cestovních kanceláří, jsou součástí řady DVD. Spolupracuji i s Národním muzeem v Praze, Akademií věd a Přírodovědeckou fakultou Univerzity Karlovy. Uspořádal jsem několik výstav velkoformátových snímků. Úspěchy na soutěžích se záměrně nechlubím. Jako autor řady škol fotografování vedu kurzy podvodní fotografie. Jako certifikovaný potápěčský instruktor systému ProTec vedu i kurzy přístrojového potápění.